Wskazówki dotyczące skutecznego procesu rejestracji domeny

Rejestracja domeny jest jednym z kluczowych kroków w tworzeniu strony internetowej. Możesz oczekiwać, że ta faza przebiegnie bezproblemowo, o ile najpierw odrobisz zadanie domowe i poznasz podstawowe informacje o adresach internetowych i domenach.

Oto kilka wskazówek, dzięki którym proces rejestracji domeny (https://www.domenca.com/domene/registracija-domene/) będzie dla Ciebie bezproblemowy i bezstresowy.

Wybierz kilka nazw domen

Jedną ze strategii, którą możesz spróbować wygenerować dużo ruchu na swojej stronie, jest użycie kilku nazw domen, z których jedna przeznaczona jest na tytuł Twojej firmy, a reszta na opisywanie Twoich produktów lub usług.

Sprawnej rejestracji domeny
Rejestracja domeny to niezwykle prosty proces

Pamiętaj, że istnieją dwa rodzaje klientów: ci, którzy pamiętają nazwę produktu i ci, którzy pamiętają nazwę marki. Rejestrując wiele nazw, będziesz w stanie zwiększyć szanse potencjalnych i obecnych klientów na wpisanie właściwego adresu i odwiedzenie Twojej strony internetowej.

Jeśli pozwala na to budżet, możesz wybrać nazwy domen z pisownią, która jest podobna do już posiadanej domeny. Wielu klientów często źle wpisuje słowa lub naciska niewłaściwe klawisze. Kupując takie błędnie napisane domeny, będziesz mógł używać ich jako narzędzi do przekierowywania klientów do Twojej właściwej witryny. Możesz tym również zmniejszyć szanse, że klienci wylądują na stronach ze spamem lub, co gorsza, na stronach dla dorosłych.

Zdobądź zajętą domenę

To, że pożądana nazwa domeny jest już zajęta, nie oznacza, że ​​musisz się poddać i wybrać inną nazwę. Jeśli naprawdę zależy Ci na danej nazwie i budżet na to pozwala, zrób wszystko, aby ją zdobyć. Skontaktuj się ze stronami internetowymi, które mogą pomóc w uzyskaniu takiej domeny. Strony te mają dostęp do numerów kontaktowych właścicieli domen i mogą pełnić rolę negocjatora. Pamiętaj, że większość nazw jest otwarta na negocjacje, a inne są dostępne za stałą cenę.

Jak chronić domenę internetową? Rejestracja domeny internetowej

Zanim jednak przejmiesz domeny, sprawdź najpierw nazwę i upewnij się, że są one odpowiednie dla rodzaju strony, którą zamierzasz stworzyć. Uzyskaj jak najwięcej informacji o domenie, takie jak jej roczny, miesięczny i dzienny ruch, jej obecne i przeszłe treści, profil cenowy i historia własności. Być może będą przypadki, gdy domeny, które Ci zainteresują, nie będą bezpośrednio na sprzedaż, tylko zostaną wystawione na aukcji. Przed złożeniem najwyższej oferty upewnij się, że domena jest naprawdę tego warta.

Wybierz wiarygodnych negocjatorów

Prawdopodobnie najważniejszą wskazówką dla sprawnej rejestracji domeny jest wybór wiarygodnych negocjatorów. Należy pamiętać, że rejestrowanie domen używanych jest bardziej skomplikowane niż rejestrowanie nowych domen, ponieważ należy upewnić się, że przeniesienie własności i proces płatności odbędzie się bezpiecznie. Aby zagwarantować legalne zamknięcie sprzedaży, wybierz rynek domen jako dostawcę usług escrow. Daje to kupującemu gwarancję rzeczywistego przeniesienia własności, a sprzedawca ma pewność otrzymania płatności.

Artykuły z tej samej kategorii: